BLASKI I CIENIE POD ŻAGLAMI-ROSJA PUTINA ZBROJNIE ATAKUJE UKRAINĘ, NASZEGO SĄSIADA.

 

TO JEST DESTRUKCJA O ROZMIARACH  PRAWDZIWEJ ,    KRWAWEJ  WOJNY ,    BEZ PRAWNEGO UZASADNIENIA.

ŻEBY NIE BYĆ OFIARĄ DESTRUKCJI TRZEBA SIĘ NON STOP STARAĆ  I ODDALAĆ JEJ POWSTANIE…

NIE BĄDŹCIE WIĘC  OBOJĘTNI NA ZJAWISKA IGNORANCJI PRAW OBYWATELSKICH WE WŁASNYM KRAJU .  OGRANICZANIA  WOLNOŚCI,     PRAWA DO ZRÓWNOWAŻONEJ OPINI,     PODMIOTOWEGO  A NIE PRZEDMIOITOWEGO TRAKTOWANIA WSPÓLNEGO DOBRA .  SPRZECIWIAJCIE SIĘ ZJAWISKOM   TZW.   „CIENIOWANIA”    ZASAD  DEMOKRATYCZNYCH  TAKICH  JAK TRANSPARENTNOŚĆ, PRAWOŚĆ, WYMAGALNOŚĆ SUKCESYWNEGO, REGULARNEGO ROZLICZANIA SIĘ WŁADZ WSZELAKICH Z WYKONANIUA PLANÓW  I ZADAŃ.   NIE BĄDŻCIE OBOJĘTNI NA WSZELKIE PRZYKŁADY BLOKOWANIA GŁOSU OSOBOM KRYTYKUJĄCYM POSTĘPOWANIE WŁADZ.

REAGUJCIE GDY WŁADZA JUŻ SKORUMPOWANA, NADAL PCHA SIĘ WE WSZELKICH WYBORACH DO RZĄDU, WŁADZ ZWIĄZKÓW SPORTOWYCH.

WSZELAKIE WŁADZE, TEŻ WŁADZE STOWARZYSZEŃ, DZIAŁAJĄ CZASOWO, WŁADZE NIE SĄ WŁAŚCICIELAMI WAS ANI STOWARZYSZEŃ ,  W KTÓRYCH JESTEŚCIE.

DLATEGO OD WASZEJ PRESJI ZALEŻY, CZY WŁADZE NA BIERZĄCO BĘDĄ POD KONTROLĄ WASZĄ , CZY DACIE IM CZAS NA OBROŚNIĘCIE W PIÓRKA !    RÓBCIE TO Z DUŻĄ PRESJĄ  I ODWAŻNIE  I NA BIEŻĄCO.   BO INACZEJ MOGĄ WAS „ZJEŚĆ”.  MOGĄ ŁATWO „UKRAŚĆ”  WAM TO CO JEST WASZE WSPÓLNE. WŁADZA, NP. ZWIĄZKU TEŻ, MYŚLI, ŻE TO WY JESTEŚCIE DLA NICH, A NIE ONI DLA WAS. U NAS WIDAĆ TO WYRAŹNIE.  WŁADZA WYBIERA WŁADZĘ W ZWIĄZKU. TO JEST POSTAWIONE NA GŁOWIE.                                                 I WIECIE CO JESZCZE ?.  ONI NIE ŚPIESZĄ SIĘ, ŻEBY TO ZMIENIĆ.  TO IM PASUJE. U NAS PRZEDŁUŻAJĄ SWOJĄ KADENCJĘ NAWET. DO NASTĘPNEGO ROKU PO IGRZYSKACH. TO JEST TRIK. PRZECIWKO WAM. PO TO ŻEBY POUKŁADAĆ SOBIE UMOWAMI I ZATRZYMAĆ SIEBIE NA KOLEJNE LATA. TO JEST SZCZEGÓLNIE OBRZYDLIWE. ALE JEST MOŻLIWE, GDYŻ BENEFICJENCI ŻEGLARZE, CZYL WY,  JESTEŚCIE NIEOBECNI NA ŻADNYM ZEBRANIU, SEJMIKU. NIKT WTEDY O WAS NIE MYŚLI. MYŚLĄ TYLKO O SOBIE. OTRZYMUJĄ POPARCIE WYBORCZE, ŹLE ! UKŁADAJĄ SIĘ Z TURYSTAMI ! NIE Z WAMI. ŻEBY WAMI ZARZĄDZALI. BEZ ŻADNEJ WIEDZY O WAS, BEŻ ŻADNEJ WIEDZY O SPORCIE DOOLIMPIJSKIM.   !!!!  PRZEJŻYJCIE NA OCZY, BO WAS ZJADAJĄ !

ANALIZUJCIE SYTUACJE DOTYCZĄCE WASZEGO SZKOLENIA, GŁÓWNIE TEGO, KTÓRE JEST ORGANIZOWANE PRZEZ PZŻ.    STAMTĄD BOWIEM POCHODZI 90 % PIENIĘDZY OD PAŃSTWA,   CZYLI WASZYCH PIENIĘDZY  . SPRAWDZAJCIE   TEŻ , CZY DOSTAJECIE OPTYMALNĄ OBSŁUGĘ TRENERSKĄ, CZY JEST ONA NAFASZEROWANA PRAWIDŁOWYMI INFORMACJAMI TECHNOLOGICZNYMI, METODYCZNYMI.  MÓWIĘ TO, BO MAM  DOBITNE  KONKLUZJE, ŻE  TAK NIE JEST !!!

ROZMAWIAJCIE O TYM. PYTAJCIE I INTERESUJCIE SIĘ. BO WŁADZA WSZELAKA MA SŁABĄ WIEDZĘ, A ROBI DUŻO, ŻEBY UTRZYMAĆ SIĘ MOŻLIWIE DŁUGO,  NIE CHCE DOPUŚCIĆ INNYCH, BO NIE CHCE, ŻEBY UJAWNIONO  JEJ SŁABOŚĆ.  STARA SIĘ ODSUWAĆ TEN MOMENT.   BO MOCNO MYŚLI O SOBIE.

 

„MUSI PRZECIEŻ WYŻYWIĆ SWOJĄ RODZINĘ I SIEBIE”.

IM BARDZIEJ WŁADZA PATRZY NA SIEBIE PODMIOTOWO, TO NA RESZTĘ   LUDZI  WŁADZA PATRZY PRZEDMIOTOWO.   CZYLI NA WAS.   MYŚLI WIĘC  O SWOIM PAŁACU, O SWOIM VOLVO, NO I NA BIERZĄCO KOMBINUJE JAKBY TEN STAN MÓGŁ TRWAĆ DŁUŻEJ. WIĘC WYMYŚLA RÓŻNE SŁABE MERYTORYCZNIE, A „KOLOROWO” OŚWIETLAJĄCE ICH SAMYCH KONTR DZIAŁANIA. SŁABA WŁADZA CHCE „SOBIE SŁONO PŁACIĆ ZA SWOJE USŁUGI”.  UWAŻA BOWIEM ,  ŻE TO ONA JEDYNIE SIĘ POŚWIĘCA I MA   OPTYMALNĄ MĄDROŚĆ,, Z KTÓREJ WY KORZYSTACIE. TAK NIE MOŻE BYĆ. BO BEZ WOJNY ZOSTANIECIE BEZ SPEŁNIENIA SWOICH MARZEŃ.

NIE MUSI TAK BYĆ . BO KAŻDA WŁADZA JEST DLA NARODU, A WŁADZA  W SPORCIE JEST DLA WAS,   GDY POTRAFIĄ TO ROZUMIEĆ TO POSTĘPUJĄ TRANSPARENTNIE, BEZ PROPAGANDY., KONSULTUJĄ Z NAJLEPSZYMI.   A GDY UŻYWAJĄ PROPAGANDY, PISZĄ I MÓWIĄ TYLKO „ZŁOTYMI USTAMI”, TO CHCĄ WAS OSZUKAĆ.  BO UKRYWAJĄ WSZYSTKO CO INNE, CZĘSTO ZŁE. OMAMIAJĄ WAS PSEUDO PROGRAMAMI ,  CZĘSTO ŚWIADCZĄCYMI O NIEUDOLNOŚCI  LUB W ZWIĄZKU Z JAKĄŚ DECYZJĄ KORUPCYJNĄ. NP  ” ART”.

REAGUJCIE     ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO.   KAŻDA WŁADZA MUSI BYĆ TRANSPARENTNA.     USTALAJCIE JEJ  NORMY, KTÓRE BLOKUJĄ ANARHIZACJĘ I OBRASTANIE W PIÓRKA.                  REAGUJCIE WYRAŹNIE I GŁOŚNO.       NIE MILCZCIE GDY CZUJECIE,  ŻE TRZEBA SPRAWĘ NAGŁOŚNIĆ. TWÓRZCIE NIEZALEŻNE GRUPY OPINIOTWÓRCZE W TEMATACH OGÓLNO SPOŁECZNYCH  ORAZ W SWOJEJ ORGANIZACJI.    RZĄDAJCIE PRAWA DO PUBLICZNEGO WYRAŻANIA SWOICH ANALIZ, KRYTYK I KONCEPCJI NAPRAWCZYCH.                      BO TO BARDZIEJ OD TEGO ZALEŻEĆ BĘDZIE JAKOŚĆ I UCZCIWOŚĆ DZIAŁAŃ I DECYZJI DLA WAS.     SKUTECZNYCH, OPTYMALNYCH JAKO JEDYNYCH, KTÓRYCH POWINNIŚCIE OCZEKIWAĆ.

BO WŁADZA ŁATWO ŚLEPNIE, STAJE SIĘ SKORUMPOWANA, PRZEBIEGŁA I W KOŃCU NIEZDOLNA DO CZYNIENIA POSTEPU W CELACH,    KTÓRE W KOŃCU SĄ DLA WAS, DLA MŁODYCH OBYWATELI, BENEFICJENTÓW.

NIE BĄDZMY, NIE BĄDZCIE OBOJĘTNI NA NAJSŁABSZE NAWET SYMPTOMY DESTRUKCYJNE, BO ONE WAS DOTYCZĄ.

ROZMAWIAJCIE O TYCH SYMPTOMACH, A POTEM REAGUJCIE. DZIŚ TO NIE JEST TRUDNE. SĄ KOMUNIKATORY, SĄ STRONY INTERNETOWE, BLOGI , APLIKACJE.

ŚRODOWISKA,  KTÓRE MOGĄ BYĆ DOTKNIĘTE DESTRUKCJĄ, KTÓRE  SĄ DOTYKANE DESTRUKCJĄ,  MOGĄ BYĆ NA RÓŻNYCH PŁASZCZYZNACH.

OD KRAJÓW DO ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH I ORGANIZACJI NARODOWYCH. TAKŻE W SPORCIE.

OBSERWUJĄC „Z BLISKA” TĄ POTWORNĄ WOJNĘ  NA UKRAINIE,  BO ŁATWIEJ  DOKONAĆ PORÓWNAŃ CO DO ICH STANU I GENEZY.   GENEZA JEST UNIWERSALNYM NARZĘDZIEM DO TWORZENIA  POWODÓW I PRZEWIDYWAŃ.

GENEZA TO PEWIEN LIGICZNY CIĄG ZDARZEŃ I ICH NASTĘPSTW. ŚWIAT OD SETEK LAT STAWIA BARIERY ODDALAJĄCE MOŻLIWOŚĆ NARODZENIA SIĘ ZALĄŻKÓW, KTÓRE ROSNĄ,  I CIĄGLE POWSTAJĄ NOWE, CHOC SWOJE WNIOSKI TEŻ NIESTETY  JE ŁAMIĄ, IGNORUJĄ,   A POTEM OBRASTAJĄ W PIERZASTE SKRZYDŁA, A…….A JUŻ WIELE POTEM NIE MOŻNA NAPRAWIĆ. POTRZEBA DUŻEJ REWOLUCJI, ŻEBY WRÓCIĆ DO STOSOWANIA RAM JAKO PODSTAW UCZCIWEGO WSPÓŁDZIAŁANIA.

PRZYPADEK  ROSJI  I JEJ AGRESJI JEST TAKIM PRZYKŁADEM, KTÓRY ZASZEDŁ ZABYT DALEKO. ZAMYKANIA OBYWATELI ZA KRYTYKĘ, ZAKŁAMYWANIA FAKTÓW, LIKWIDOWANIA WOLNYCH MEDIÓW,  „LIKWIDOWANIA” PRZEDSTAWICIELI OPOZYCJI, WYGŁASZANIA OSKARŻEŃ NIEWIARYGODNYCH, ŻEBY W NASTĘPSTWIE „LEGALNIE JE ŚCIGAĆ”.  U NAS TEŻ SĄ TEGO PRZYKŁADY. NIESTETY. MOŻE I WAS ONE DOTKNĘŁY ? MAMY NA TO DOWODY, JAKBY CO.  WSZYSTKO W OBLICZU MILCZENIA, A TAKŻE WYTWARZANIA EFEKTU MROŻĄCEGO, CZASEM BYCIA OBOJĘTNYM.  TO JEST TAKTYKA BEZCZELNOŚCI. A W  SPORCIE ZWANA TAKTYKĄ WYGRYWANIA Z RYWALEM PRZEZ JEGO WYELIMINOWANIE SIŁĄ LUB NIECZYSTYMI DZIAŁANIAMI. MAMY TAKIE PRZYKŁADY U NAS. WSZĘDZIE, GDZIE ZBYT DALEKO ZASZŁY SPRAWY O CHARAKTERZE DESTRUKCYJNYM, JEST PROBLEM JAK  JE ZATRZYMAĆ   BO IDĄ ROZPĘDEM, A  ICH EFEKTEM JEST ZAWSZE DESTRUKCJA, CHOĆ PRZEWAŻNIE BEZKRWAWA.

CZĘSTO OBSERWUJEMY POWYŻSZEE ZJAWISKA OBOK NAS,  ZJAWISKA WRĘCZ KOPIOWANE, ALBO PODOBNE, CHOĆ NA MNIEJSZĄ SKALĘ LUB W OGÓLE SŁABO ZAUWAŻALNE, BO SŁABO WYEKSPONOWANE.

TAK.  SŁABO WYEKSPONOWANE LUB IGNOROWANE.

Z TYM TRZEBA SIĘ CIĄGLE MIERZYĆ, NIE BYĆ OBOJĘTNYM. BO JUTRO CIEBIE TAKIE ZJAWISKO DOSIĘGNIE. TO SPRAWA EDUKACJI SIEBIE, WSPÓŁMIESZKAŃCÓW, WSPÓŁCZŁONKÓW, CIĄGŁOŚCI WYMAGAŃ  W GRANICACH OSTRO NAKREŚLANYCH I EGZEKWOWANYCH ZASAD.

NIE MOŻNA BYĆ ŚLEPYM NA SWOJE POSTĘPOWANIE, A KRYTYCZNYM  NA POSTEPOWANIE INNEGO ŚRODOWISKA, KRAJU, ORGANIZACJI.

ZJAWISKA NACIĄGANIA ZASAD, OKŁAMYWANIA RZECZYWISTOŚCI, PROPAGANDY SUKCESU, PROPAGANDY I POMIJANIA NIECHLUBNYCH ZJAWISK SWOICH CZYNÓW, TO NIC INNEGO JAK DESTRUKCJA NA SRODOWISKU,  W KTÓRYM TO SIĘ DZIEJE.

Piszę też o tym i  celowo. Bo nasze środowisko żeglarstwa regatowego doolimpijskiego, nie jest wolne od wielu zjawisk destrukcyjnych, wymienionych przy okazji opisywania epitetami tego co jest złe w tej wojnie w Ukrainie.

A ja osobiście, jak czytam i obserwuję  działania na naszym podwórku, to widzę  waszego, naszego prezesa, który ma za dużą władzę jak na inklinacje jego w stosunku do niedostatecznego rozumienia, wykształcenia regatowego i metodycznego jakie posiada. I jako pierwszy dowód to wyniki niedostateczne do wiedzy, potencjału i nakładów jakie istnieją w naszym, polskim społeczeństwie. Zabieranie przez niego głosu to w moi0ch oczach  jest hipokryzją.

Życzę Ukrainie zwycięstwa, znam ukraińskich żeglarzy regatowych, ich osiągnięcia od 40 lat.

Wiem, że też u nas jest możliwe przejrzenie na oczy i przefiltrowanie zasad i metod działania dla korzyści sportowych naszej młodzieży.

Ze smutkiem

Trener Kajetan Glinkiewicz

Czytajcie mnie na dwóch blokach:

1. Jak żeglować szybko

2. Blaski i cienie pod żaglami

 

PS

Jestem zdeterminowany, żeby pomóc regatowcom z Ukrainy w ich przygotowaniach do imprez głównych NON PROFIT .

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*