Moje uszanowanie!

Moje uszanowanie Wszystkim!

W związku z tym, że coraz częściej poszukujemy informacji i odpowiedzi na nurtujące nas pytania w internecie, postanowiłem założyć bloga na temat żeglarstwa regatowego. Moje osobiste doświadczenia są na tyle bogate, a charakter – na tyle „barwny”, że mam nadzieję, będzie to ciekawy  blog.

Będę pisał o żeglarstwie regatowym – tym, które  doprowadza do konkurencji olimpijskich i startu w samych Igrzyskach.  Czyli o małych łódkach i osobach, które na nich żeglują. Będę się starał przybliżać zasady i uwarunkowania techniczne i treningowe  przydatne, do nauki szybkiego żeglowania od startu aż do mety, czyli krótko mówiąc – informacje „jak wygrywać”.  Chcę też w miarę potrzeb analizować to co w sporcie,  który nas otacza,  ma swoje „blaski i cienie”.

Odczuwam brak dyskusji, wymiany poglądów i opracowań o w/w tematyce.

Moje doświadczenia, płynące z wykonywania roli trenera i zawodnika, a liczą one ponad 50 lat, sprowokowały mnie do dzielenia się wiedzą regatowo-szkoleniową. Wiedza ta jest bogata nie tylko z racji stażu, ale też z powodu tego, że działałem jako trener w dwóch epokach, przed i po dacie zmian ustrojowo-społecznych w Polsce. To była olbrzymia szkoła regatowa. Rozpiętość mojej specjalizacji trenerskiej to łódki jednoosobowe – od Optimista, przez Lasera, OK’Dinghy, Europę  po olimpijskiego Finna. Przedstawiając  moją osobę tym, którzy mnie nie znają lub znają ze słyszenia donoszę, że w wyniku moich trenerskich wysiłków, w dwóch ostatnich dekadach, siedmiu moich podopiecznych, zawodników z Polski i zagranicy brało udział w Igrzyskach Olimpijskich. Moi wychowankowie krajowi i zagraniczni, odnieśli  sporo sukcesów. Sam też byłem dość skutecznym zawodnikiem, będąc w Kadrze PZŻ non stop przez 8 lat – w klasach Cadet, OK’Dinghy i Finn. Właśnie na Finnie jako 24 latek, będąc w Olimpijskiej Kadrze, zakończyłem karierę z powodu „oporu materii”. To chyba dało mi impuls do działania na polu trenerskim, impuls do rozwijania warsztatu trenerskiego.

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie moich przyjaciół! Liczę na Waszą pomoc i tematyczne wsparcie.

KAJ  GLINKIEWICZ

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*